W latach 1785-1787 Schoeps był wykonawcą wyposażenia wnętrza w budowanym wówczas kościele Wszystkich Świętych. W kruchcie wieżowej znajduje się rzeźba Mojżesza z roku 1787.
W ratuszowej Sali Sądowej znajduje się wykonany w roku 1791 posąg króla Stanisława Augusta, autorstwa Augustyna Schoepsa. Co ciekawe, jest to jedyny znany posąg króla, ufundowany przez poznański magistrat prawdopodobnie "dla upamiętnienia Konstytucji 3 Maja".
Attykę Odwachu wieńczą kamienne rzeźby, wykonane w jasnoszarym piaskowcu pochodzącym z okolic Smiłowa kolo Szydłowca. Przypuszcza się, że autorami i wykonawcami rzeźb byli Jan Chrystian Kamsetzer lub Augustyn Schoeps.
Jednym z monumentalnych osiągnięć Schoepsa, był ołtarz główny poznańskiej katedry. W jego centrum rzeźbiarz umieścił dekoracyjne dzieło "Wręczenie kluczy świętemu Piotrowi". Niestety po zakończeniu II wojny światowej podjęto decyzję o regotyzacji katedry i pomimo tego, że ołtarz przetrwał okupację w całkiem dobrym stanie, musiał zostać rozebrany.
Dzięki pomocy pracowników Urzędu Miejskiego otrzymaliśmy link do bazy danych mieszkańców Poznania w 1792 r., przygotowanej na podstawie spisu posesji miasta, przygotowanej przez Adama Bieniaszewskiego. Dane te pochodzą z ksiąg miejskich, ale ponieważ w krótkim czasie kilka razy zmieniono numery gruntowe (adresowych jeszcze nie było), identyfikacja budynków nie zawsze jest możliwa. Opierając się na opisie Rzepeckiego z pierwszej połowy XVIII w., który ustalał położenie budynków, dwie kamienice (obecna Kramarska 7 i 9) zaliczone zostały do ulicy Wronieckiej, ponieważ dawniej nie było ul. Kramarskiej, a jedynie droga dojazdowa do posesji położonych frontem do Rynku (tzw. droga zatylna). Stąd kamieniczka nr 9, była tylnym domem dla kamienicy nr 7 ustawionej frontem do ulicy Wronieckiej. U Adama Bieniaszewskiego jest to Wroniecka 359 - właściciel Augustyn Schoeps.